Parę słów o mnie

Od wielu lat zawodowo łączę wykonywanie badań przyrodniczych z fotografią przyrodniczą. Przez ponad 10 lat prowadzę obserwacje terenowe, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków, rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz cennych przyrodniczo siedlisk. Przez wiele lat działałem w organizacjach pozarządowych, skupiając się na ochronie przyrody i jej fotograficznej dokumentacji. Przez blisko 5 lat prowadziłem wiodącą na rynku firmę zajmującą się badaniami środowiskowymi na potrzeby budowy elektrowni wiatrowych, inwestycji drogowych oraz modernizacji budynków. Pasję fotografowania łączę z pasją pisania, a swoje zdjęcia wykorzystałem w ponad 100 artykułach popularnonaukowych i kilku książkach. Z ostatnich ciekawostek jestem między innymi autorem 10 rozdziałów (obszarów) na potrzeby anglojęzycznego przewodnika ornitologicznego po Polsce pt. "Birding in Poland"
To tak pokrótce o mnie jeśli chodzi o moją drogę zawodową. Choć można by pisać dużo, jednak skupmy się na aspekcie fotograficznym. Wiedza fotograficzną, którą zdobywałem w ostatnich latach wiązała się w dużej mierze z testowaniem ciekawego, niestandardowego często sprzętu. Gromadziłem ją podczas pisania książki o technikach fotografii zbliżeniowej i fotografii makro, nad którą prace są ciągle w toku. Przedstawione na tej stronie zdjęcia są efektem setek wypraw w plener, a także wykorzystania w nich różnego rodzaju sprzętu, począwszy od pełnoklatkowych lustrzanek, po cyfrówki o wartości ledwo kilkudziesięciu złotych.

O zdjęciach słów kilka

Bogata baza fotografii stwarza spore możliwości tworzenia różnego rodzaju treści. Książki, czy też innego rodzaju publikacje to jedne z wielu możliwości wykorzystania ciekawego zestawu kadrów w danym temacie.

Zapraszam Cię do odwiedzania mojej strony częściej. Wkrótce znajdziesz na niej e-booki o tematyce fotograficznej, na którymi praca już dobiega końca.

Zaparaszam do współpracy

W przypadku warsztatów fotograficznych oryginalna tematyka i mnóstwo praktycznej wiedzy to argumenty, które powinny zachęcić Was do udziału w nich.

Bogata baza fotografii wysokiej jakości, ciekawe kadry oraz ich różnorodności - to argumenty, którymi chciałbym zachęcić firmy i instytucje do współpracy.

Istnieje również możliwości wykonania bazy fotografii na zlecenie w zależności od wymaganej tematyki.

Fotografia

Fotografia krajobrazowa, architektury, makrofotografia, fotografia przyrodnicza

Warsztaty

Warsztaty fotografii przyrodniczej, krajobrazowej i makro na www.kreatywne-foto-warsztaty.pl

Publicystyka

Publikacje popularnonaukowe i książkowe